PLANETON_BANER_WWW odpowiedni rozmiar 1300x500

Otwarta Przestrzeń Wsparcia

ozdobnikmdpi 2

Projekt o nazwie „Otwarta Przestrzeń Wsparcia” to odpowiedź PSNC Future Labs na potrzeby ukraińskich gości, którzy musieli opuścić swój dom w wyniku działań wojennych na terenie kraju.

Dzięki wsparciu PCSS, zaangażowaniu założycielek kompanii artystycznej Mozaika, pomocy wielu woluntariuszy i darczyńców udało się stworzyć piękne miejsce pełne kolorów. Miejsce, w którym najmłodsi mogą się bawić pod okiem opiekunki, podczas gdy ich mamy w sali obok np. uczą się języka polskiego lub zdobywają nowe kompetencje.

Prowadzimy salę zabaw dla dzieci, zajęcia zorganizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych – taniec, nauka języków, aktywności artystyczne, rozwój komunikacyjny. Prowadzimy indywidulane konsultacje ze specjalistami, wymieniamy się doświadczeniami i wzajemnie wspieramy. Czekamy na osoby, które chcą do nas dołączyć!

Grafik zajęć na każdy tydzień jest na bieżąco aktualizowany na grupie na Facebook’u, która powstała po to, aby zrzeszać całą społeczność zaangażowaną i zainteresowaną Otwartą Przestrzenią Wsparcia. Link: https://www.facebook.com/groups/380262550772792/

Fot. Magda Madaj, PCSS

AKTUALNOŚCI

ozdobnikmdpi 2

Otwarta Przestrzeń Wsparcia rozpoczęła swoje oficjalne działanie 24 kwietnia 2022. To był wyjątkowy dzień na spotkanie inauguracyjne – w ten dzień obchodzona jest prawosławna Wielkanoc (Православний Великдень).

W ramach atrakcji wystąpili aktorzy teatru Mozaika. Biletami wstępu na przedstawienie były zbierane cegiełki na dalsze funkcjonowanie Przestrzeni. Artyści w sposób profesjonalny podeszli do swojego zadania – zdradzili publiczności tajemnicze sposoby na tworzenie piosenek. Uczestnicy mieli także możliwość spróbowania tradycyjnych ukraińskich potraw.

Spotkanie było szansą na podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w tworzenie OPW na Zwierzynieckiej. Przez ostatnie dni odbyło się wiele przygotowań, zajęć, prac, dzięki, którym możemy ruszyć do kolejnych działań.

„Otwarta Przestrzeń Wsparcia” to nie tylko hasło – to rzeczywistość, bo do naszej przestrzeni może dołączyć każdy kto chce działać z nami. Najmłodsi mogą się tu bawić, uczyć tańca czy gry na gitarze, podczas gdy w sali obok ich rodzice będą się uczyły języków lub zdobywały nowe kompetencje.

Grafik zajęć na każdy tydzień jest na bieżąco aktualizowany na grupie na Facebook’u, która powstała po to, aby zrzeszać całą społeczność zaangażowaną i zainteresowaną Otwartą Przestrzenią Wsparcia. Link: https://www.facebook.com/groups/380262550772792/

PARTNERZY

ozdobnikmdpi 2

Kompania artystyczna Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarza dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Działania Mozaiki regularnie współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania ICHOT. Kompania wielokrotnie gościła na takich festiwalach jak: Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, Jarmark Jagielloński w Lublinie czy Perspektywy – 9 hills Festival w Chełmnie. Zespół Mozaiki chętnie angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa.

Fot. Olga Ormańczyk, PCSS

WSPARCIE

ozdobnikmdpi 2
Rozpoczęliśmy długofalowe działanie na rzecz osób przybywających z Ukrainy. W ramach stworzonej przestrzeni pomagamy w trzech wymiarach:
 

FIZYCZNY: przygotowane i w pełni wyposażone zostały konkretne pomieszczenia do nauki i zabawy oraz miejsce do gromadzenia darów rzeczowych dla osób odwiedzających Przestrzeń.

LUDZKI: wokół inicjatywy gromadzą się różne osoby, które tworzą atmosferę miejsca, ofiarują swój czas i umiejętności, dzielą się dobrą energią, pomagają w codziennym funkcjonowaniu Przestrzeni.

EMOCJONALNY: każda forma wsparcia, rozmowy, wsłuchania się w potrzeby oferowana w Przestrzeni pozwala mieć nadzieję, iż nawet z dala od domu i swojego środowiska można czuć się wartościowym człowiekiem, każdy kto do nas dołączy będzie czuł się „zaopiekowany”.

SĄ JUŻ Z NAMI

DOŁĄCZ DO NAS

Zostań wolontariuszem

Dorzuć swoją cegiełkę

Przynieś dary

Chcesz pomagać razem z nami? Masz pomysł na ciekawe zajęcia? Chcesz pomóc angażując się w działanie podczas wydarzeń, spotkań, dyżurów?

Zachęcamy do wsparcia materialnego naszej Przestrzeni. Do punktu zlokalizowanego w PSNC Future Labs ul. Zwierzyniecka 20, można przynosić trwałą żywność, ubrania i środki higieny osobistej.

KALENDARZ

ozdobnikmdpi 2

Organizujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dbamy o to, aby w czasie zajęć dla dzieci rodzice mieli przestrzeń dla siebie, a dzieci były zajęte podczas spotkań dla rodziców. Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach zajrzyj na naszą grupę na Facebook’u dedykowaną Otwartej Przestrzeni Wsparcia i skontaktuj się z nami: https://www.facebook.com/groups/380262550772792/

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ozdobnikmdpi 2
PSNC Future Labs
Ul. Zwierzyniecka 20, 60-814 Poznań

(PL) Kinga: m. 690 870 250 | e-mali: kido@man.poznan.pl
(UA) Ksenia: m. 695 095 432 | e-mail