Otwrata przestrzen wsparcia tło

Otwarta Przestrzeń Wsparcia

ozdobnikmdpi 2

Projekt o nazwie „Otwarta Przestrzeń Wsparcia” to odpowiedź PSNC Future Labs na potrzeby Ukraińskich gości, którzy musieli opuścić swój kraj w wyniku działań wojennych na terenie kraju.

Dzięki wsparciu PCSS, zaangażowaniu założycielek kompanii artystycznej Mozaika, wielu woluntariuszy i darczyńców udało się stworzyć piękne miejsce pełne kolorów, gdzie najmłodsi mogą się bawić pod okiem opiekunki podczas gdy mamy w sali obok np. uczą się języka polskiego lub zdobywają nowe kompetencje.

Prowadzimy salę zabaw dla dzieci, zajęcia zorganizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych – taniec, nauka języków, aktywności artystyczne, rozwój komunikacyjny, prowadzimy indywidulane konsultacje ze specjalistami, wymieniamy się doświadczeniami i wzajemnie wspieramy. Czekamy na osoby, które chcą do nas dołączyć!

Fot. Magda Madaj, PCSS

AKTUALNOŚCI

ozdobnikmdpi 2

Otwarta Przestrzeń Wsparcia rozpoczęła swoje oficjalne działanie 24 kwietnia 2022. To był wyjątkowy dzień na spotkanie inauguracyjne – w ten dzień obchodzona jest prawosławna Wielkanoc (Православний Великдень).

W ramach atrakcji wystąpili aktorzy teatru Mozaika. Biletami wstępu na przedstawienie były zbierane cegiełki na dalsze funkcjonowanie Przestrzeni. Artyści w sposób profesjonalny podeszli do swojego zadania – zdradzili publiczności tajemnicze sposoby na tworzenie piosenek. Uczestnicy mieli także możliwość spróbowania tradycyjnych ukraińskich potraw.

Spotkanie było szansą na podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w tworzenie OPW na Zwierzynieckiej. Przez ostatnie dni odbyło się wiele przygotowań, zajęć, prac, dzięki, którym możemy ruszyć do kolejnych działań.

„Otwarta Przestrzeń Wsparcia” to nie tylko hasło – to rzeczywistość, bo do naszej przestrzeni może dołączyć każdy kto chce działać z nami. Najmłodsi mogą się tu bawić, uczyć tańca czy gry na gitarze, podczas gdy w sali obok ich rodzice będą się uczyły języków lub zdobywały nowe kompetencje.

PARTNERZY

ozdobnikmdpi 2

Kompania artystyczna Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarza dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Działania Mozaiki regularnie współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania ICHOT. Kompania wielokrotnie gościła na takich festiwalach jak: Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, Jarmark Jagielloński w Lublinie czy Perspektywy – 9 hills Festival w Chełmnie. Zespół Mozaiki chętnie angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa.

Fot. Olga Ormańczyk, PCSS

WSPARCIE

ozdobnikmdpi 2
Rozpoczęliśmy długofalowe działanie na rzecz osób przybywających z Ukrainy. W ramach stworzonej przestrzeni pomagamy w trzech wymiarach:
 

FIZYCZNY: przygotowane i w pełni wyposażone zostały konkretne pomieszczenia do nauki i zabawy oraz miejsce do gromadzenia darów rzeczowych dla osób odwiedzających Przestrzeń.

LUDZKI: wokół inicjatywy gromadzą się różne osoby, które tworzą atmosferę miejsca, ofiarują swój czas i umiejętności, dzielą się dobrą energią, pomagają w codziennym funkcjonowaniu Przestrzeni.

EMOCJONALNY: każda forma wsparcia, rozmowy, wsłuchania się w potrzeby oferowana w Przestrzeni pozwala mieć nadzieję, iż nawet z dala od domu i swojego środowiska można czuć się wartościowym człowiekiem, każdy kto do nas dołączy będzie czuł się „zaopiekowany”.

SĄ JUŻ Z NAMI

DOŁĄCZ DO NAS

Zostań wolontariuszem

Dorzuć swoją cegiełkę

Przynieś dary

Chcesz pomagać razem z nami? Masz pomysł na ciekawe zajęcia? Chcesz pomóc angażując się w działanie podczas wydarzeń, spotkań, dyżurów?

Zachęcamy do wsparcia materialnego naszej Przestrzeni. Do punktu zlokalizowanego w PSNC Future Labs ul. Zwierzyniecka 20, można przynosić trwałą żywność, ubrania i środki higieny osobistej.

KALENDARZ

ozdobnikmdpi 2

Organizujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dabmy o to, aby w czasie zajęć dla dzieci rodzice mieli przestrzeń dla siebie, a dzieci były zajęte podczas spotkań dla rodziców. Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach zajrzyj do naszego kalendarza i skontaktuj się z nami. Obowiązują zapisy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ozdobnikmdpi 2
PSNC Future Labs
Ul. Zwierzyniecka 20, 60-814 Poznań

(PL) Kinga: m. 690 870 250 | e-mali: kido@man.poznan.pl
(UA) Ksenia: m. 695 095 432 | e-mail