Marta Krawczyk (Pawilon oddział Galerii Miejskiej Arsenał), Olga Ormańczyk, Andrzej Pakuła (Pawilon oddział Galerii Miejskiej Arsenał), Jan Skorupa, Paweł Sołoducha
Czas realizacji projektu
stała inicjatywa
Art & Science Lab to platforma mediacji pomiędzy sztuką, nauką i technologią. Poprzez działania edukacyjne, artystyczne i popularyzatorskie przygląda się rozwojowi technologicznemu i jego wpływowi na społeczeństwo. Wspiera rozwój praktyk artystycznych adaptujących innowacyjne rozwiązania oraz tworzy przestrzeń współpracy pomiędzy środowiskami sztuki, nauki, technologii i przemysłów kreatywnych.
Projekt składa się z trzech komponentów:
Rezydencja Art & Science Lab to program adresowany do osób artystycznych chcących rozwijać swoje kompetencje w realizacji interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Stwarza unikalne warunki pracy poprzez dostęp do innowacyjnego zaplecza technologicznego i eksperckiego instytutu badawczego oraz produkcję i prezentację projektu rezydencyjnego w instytucji sztuki.
W podcaście Art & Science Lab, przyglądamy się zjawiskom artystycznym powstającym na przecięciu sztuki, nauki i technologii. Razem z ekspertkami i badaczami, artystkami i menedżerami kultury zastanawiamy się, jak technologia i nauka rozwijają sztukę, ale również – jak sztuka może inspirować technologię i naukę.
Warsztaty Art & Science Lab skierowane są do osób chcących rozwijać swoje zainteresowania w obszarze najnowszych technologii oraz ich wykorzystania w praktykach artystycznych i kreatywnych. Warsztaty stanowią również przestrzeń spotkania osób reprezentujących środowiska sztuki, techniki oraz sektora kreatywnego.
Art & Science Lab to coroczna inicjatywa realizowana przez Pawilon – Oddział Galerii Miejskiej Arsenał, PSNC Future Labs – Żywe laboratoria Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Fundację ICHB PAN.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Rozwój Sektorów Kreatywnych.