projekty

ART&SCIENCE

Open Lab

ozdobnikmdpi 2

Laboratorium Art&Science to otwarta i demokratyczna przestrzeń oparta o społeczność zbudowaną z artystów_tek, programistek_tów inżynierów_rek czy naukowczyń_ców. W ramach Open Lab kolaborujemy z oddolnymi inicjatywami, organizujemy rezydencje i sieciujemy ze sobą interdyscyplinarne środowiska.

PSNC Future Labs to przede wszystkim zaangażowana społeczność naukowców_czyń, aktywistów_tek, działaczy_czek i artystów_tek. Open Lab to stałe działanie wpisujące się w aktywność przestrzeni Art&Science w ramach, którego otwieramy nasze zaplecze technologiczno- merytoryczne na rzecz współpracy z niezależnymi i oddolnymi działaniami.

Przestrzeń Art&Science to wyposażone laboratorium multimedialne umożliwiające realizację interdyscyplinarnych działań na styku sztuki nauki czy eksperymentu medialnego. W ramach Open Lab na czas realizacji swojego działania oferujemy ci dostęp do zaplecza oraz przestrzeń pracy.

Tworzyli u nas:
perfromance i wystawa studentów i studentek kierunku Media Interaktywne – Przyszłość Nigdy się nie skończy -, VIR Gallery – Sen kolektywy – performance medialno ruchowy, kolektyw Mind Peace – wystawa PRE-FONIUM i wiele innych…..  (linki do dokumentacji bądź instagramów)

Co nas interesuje?

  • Działania graniczne dotykające aspektów związanych ze sztuką, nauką, mediami czy technologią. 
  • Niekonwencjonalne eksperymenty związane z wykorzystaniem technologii w sztuce
  • Działania warsztatowe, społeczne, sieciujące, edukacyjne
  • Regularne spotkania w formie grup dyskusyjnych czy kół
  • Projekty podejmujące tematykę wpływu technologii na społeczeństwo

Jak aplikować?
Prześlij jednostronicowy opis projektu lub działania z propozycją daty realizacji, dołącz do niego moodboard i prześlij na  art@psnc.pl w temacie wpisz nazwę projektu z dopiskiem Open Lab. Nie definiujemy formy współpracy, jesteśmy otwarci na wszelkie formy działalności zarówno jednorazowej jak i cyklicznej.  Zastrzegamy sobie, że prowadzimy weryfikację nadsyłanych propozycji i wybieramy, te które najbardziej pasują do profilu działania przestrzeni Art&Science.

Czego chcemy w zamian?
Działania w domenie open source i bezpłatnego równościowego dostępu do efektów twojego działania.

 

Kontakt: Jan Skorupa
Tel: 518 454 095
email: jskorupa@man.poznan.pl