projekty

ART&SCIENCE

Pokój Do Słuchania

ozdobnikmdpi 2

Laboratorium Art&Science w ramach współpracy zaprojektowało specjalny system dźwiękowy dedykowany instalacji. Pokój do słuchania to muzyczno-przestrzenna instalacja prezentowana w ZODIAKU, przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (Studio Zmir).

Pokój Do Słuchania to instalacja artystyczna opowiadająca i dotykająca tematykę relacji przestrzeni, dźwięku i muzyki. Powstała konstrukcja zaprojektowana przez studio architektury i rzemiosła Zmir to obejmująca prawie 70 m2 budowla składająca się z trzech oddzielnych pomieszczeń umożliwiających zwiedzającym swobodne poruszanie się w przestrzeni. W pomieszczeniach rozbrzmiewała kompozycja autorstwa Hani Rani.

Laboratorium art&Science we współpracy z kolektywem twórczym zaprojektowało instalacje pozwalającą na jak najbardziej naturalne udźwiękowienie kompozycji w przestrzeni wystawy. System dźwiękowy składał się z ponad 20 głośników i został schowany w ścianach oraz suficie drewnianej konstrukcji tak aby odtwarzana kompozycja dawała poczucie nieodzownego elementu całej konstrukcji.

Czas realizacji projektu:
[data]

Kontakt: Jan Skorupa
Tel: 518 454 095
email: jskorupa@man.poznan.pl