projekty

HEALTH

Wait Safe: wirtualna kolejka do gabinetu

ozdobnikmdpi 2

Jak w prosty sposób poprawić warunki oczekiwania na wejście do gabinetu specjalistycznego w szpitalu, przychodni czy poradni specjalistycznej?

System Wait Safe pilnuje Twojego miejsca w kolejce do gabinetu lekarskiego i daje możliwość oczekiwania w bardziej komfortowej i mniej stresującej przestrzeni niż ciasna poczekalnia. Swoje miejsce w kolejce możesz śledzić: na stronie internetowej bez konieczności logowania, na ekranie w poczekalni, poprzez SMS informujący o zbliżającym się czasie Twojej wizyty.

To rozwiązanie idealne w miejscach, gdzie długo oczekuje się na wizytę, brakuje miejsca, a pacjentami są dzieci, seniorzy, bądź osoby o szczególnych potrzebach.

Wait Safe nie jest projektem komercyjnym – nie szukamy finansowania ani klientów, lecz partnerów. Z jednej strony współpracujemy z placówkami medycznymi zainteresowanymi nowym narzędziem, a z drugiej z dostawcami rozwiązań IT dla instytucji i w obszarze zdrowia, którzy chcieliby włączyć rozwiązanie do swojej oferty. Wait Safe to inicjatywa, angażująca partnerów społecznych i wolontariuszy, uwzględniająca przede wszystkim perspektywę pacjenta oraz jego komfort przy minimalnej lub zerowej ingerencji w istniejące systemy.

Podstawową funkcją Wait Safe jest system numerkowy z informacją na monitorze i na stronie internetowej z opcjonalnymi powiadomieniami SMS. Wait Safe nie przechowuje wrażliwych danych pacjenta i nie wymaga logowania. Rozwiązanie jest samodzielne i nie trzeba go wiązać z innymi, istniejącymi w placówkach systemami.

Uczestnicy projektu

ozdobnikmdpi 2

Szpital dziecięcy na Krysiewicza – Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Jarosław Drobny
Jakub Orlik
Kaja Kucz
Magdalena Baranowska-Szczepańska
Wojciech Witczak
Kajetan Nowak

Project Leader | PSNC Future Labs

Tel 728 357 814
Email: pgrajkowski@man.poznan.pl

Czas realizacji projektu:
Od marca 2020 do grudnia 2022 r.