USŁUGI

Slider

NASZE PROJEKTY

Smart city

ozdobnikmdpi 2

SMART CITY

Ulica wspomnień Z20: tajemnice kamienicy

Pomóż ocalić od zapomnienia historię budynku przy ulicy Zwierzynieckiej 20! Podziel się wspomnieniami lub zdjęciami z czasów, gdy była tu szkoła, uczelnia, przychodnia, stolarnia.

SMART CITY

E-narzędzie przeciw uzależnieniom młodzieży

Miasto Poznań wraz z firmami, naukowcami, terapeutami, uczniami i nauczycielami buduje aplikację Twój Wybór przeciw uzależnieniom wśród młodzieży. 

SMART CITY

Wirtualny kasztanowiec i inne obiekty miejskie

Rozszerzona rzeczywistość pozwala nam zobaczyć miejskie obiekty i przestrzenie z przeszłości, przyszłości oraz te, do których na co dzień nie mamy dostępu.

NASZE PROJEKTY

Health

ozdobnikmdpi 2

HEALTH

Selfind: samodzielność osób niepełnosprawnych

Usuwamy bariery na drodze do samodzielności.  osób niepełnosprawnych. Tworzymy system wspomagania autonomii życiowej osób z deficytami intelektualnymi.  

HEALTH

Wait Safe: bezpieczeństwo dzieci w szpitalu

We współpracy ze szpitalami dziecięcymi na Szpitalnej i na Krysiewicza, rozwijamy aplikację przyzywającą SMSem małych pacjentów, żeby nie musieli czekać w zatłoczonej poczekalni.

HEALTH

Robot wykrywający guzy w tkance ludzkiej

Tworzymy demonstrator stanowiska robotycznego z czujnikiem siły, korzystającego z  sieci neuronowej do bezinwazyjnego wykrywania guzów oraz zrogowaceń w tkance ludzkiej.

NASZE PROJEKTY

Industry 4.0

ozdobnikmdpi 2

INDUSTRY 4.0

Wspólnie z fabrykami Volkswagen, Bosch, Siemens rozwijamy oprogramowanie przewidywania awarii oraz rozpoznawania obrazu, poprawiające warunki pracy ludzi.

INDUSTRY 4.0

AI: mniejszy pobór mocy autonomicznych pojazdów

Dzięki sztucznej inteligencji (AI) prowadzimy autonomiczne przejazdy terenowe: planowanie trasy, samolokalizacja robota i predykcja zużycia mocy w zależności od rodzaju terenu.

INDUSTRY 4.0

Digital Twin HPC4Poland: AGV, AMR, AI, IoT

Dla lokalnych liderów branż spożywczej i motoryzacyjnej, rozwijamy tzw. cyfrowego bliźniaka w celu podniesienia wydajności produkcji oraz optymalizacji intralogistyki.

NASZE PROJEKTY

Art & Science

ozdobnikmdpi 2

ART & SCIENCE

New Message:
instalacja audiowizualna

Niezwykły międzynarodowy projekt artystyczny. Gdybyśmy mogli wysłać wiadomość do innej cywilizacji w kosmosie, co byśmy im powiedzieli?Co Ty byś im powiedział? 

ART & SCIENCE

Maszyna koncertowa:
28 i 29 X g.19:00

Zdalnych i lokalnych uczestników dwóch koncertów zanurzymy w dookólnym dźwięku i obrazie. Zapewniamy też streaming do youtube.

ART & SCIENCE

Niezwykłe słuchowiska
w studio ambisonicznym

Od 6-go listopada zapraszamy do studio ambisonicznego PSNC Future Labs na weekendowe prezentacje starych i nowych słuchowisk z dźwiękiem dookólnym.

NASZE PROJEKTY

Education

ozdobnikmdpi 2

EDUCATION

Robotyczne stanowisko edukacyjne

Za pomocą robotycznego stanowiska edukacyjnego, inspirujemy młodych ludzi do rozwoju umiejętności robotycznych już od najwcześniejszych etapów życia. 

EDUCATION

Wirtualny escape room inspirowany archiwami

Szkolimy pracowników oświaty w zakresie tworzenia wirtualnych gier terenowych i escape room w oparciu o archiwa zbiorów Federacji Bibliotek Cyfrowych, Polon, Europeana.

EDUCATION

Intel AI4Youth:
społeczne projekty AI

Wspólnie z firmą Intel szkolimy nauczycieli techników i liceów na trenerów sztucznej inteligencji (AI). Następnie ich uczniowie opracowują prototypy projektów społecznych.

ZGŁOŚ PROJEKT

Zgłoś swój projekt,
problem społeczny!

Widzisz problem wokół siebie? Zgłoś go nam do rozwiązania i sam/a zdecyduj jak bardzo chcesz się zaangażować.